2020 m. balandžio 26 d. – 42-oji karantino diena Lietuvoje (2020 m. kovo 16 d. šalyje  paskelbtas visuotinai privalomas karantinas).
Ta proga keli maratonų mylėtojai (Egidijus Janiška – idėjos autorius, skaičiukų magas ir projekto iniciatorius, Gintaras Pupininkas (VšĮ “Sporto iniciatyvos”) – projekto ramstis ir finansų direktorius, Arūnas Kontrimas – techninis IT direktorius ir kompiuterių burtininkas bei Valdas Šmaižys (VšĮ “Maratomanija”) – projekto koordinatorius ir variklis) susibūrė į komandą ir sukūrė virtualų bėgimą “Kemdu-195 PRIEŠ Covid-19”.
Siūlome pažymėti šią dieną VIRTUALIU bėgimu simboliškoje 42,195 km Maratono distancijoje, o kam ši distancija dar per ilga, bėkite pusę maratono, 10 km arba 5 km.
Kemdu-195 PRIEŠ Covid-19 – tai tik “skaičių magija”: 42-a diena karantine su 42 kilometrų bėgimu.

Vieta – visas pasaulis (nenustatoma/neribojama)
Bėgimo data – 2020.04.26 (sekmadienis)

Virtualaus bėgimo „Kemdu-195 PRIEŠ Covid-19“
NUOSTATAI


I. BENDROJI DALIS
VIRTUALUS simboliškas bėgimas “Kemdu-195 prieš Covid-19”.
42-ąją karantino dieną Lietuvoje pasitinkame 42 km distancijoje.

 

II. TIKSLAI IR UŽDAVINIAI
1. Bėgimu pažymėti/įamžinti Covid-19 pandemijos laikotarpį – turėti bent tokį “šviesų” prisiminimą iš šio liūdno Covid-19 etapo.
2. Net ir virtualiai populiarinti maratonų bėgimo kultūrą Lietuvoje.
3. Įveikti klasikinio Maratono (42,195 km) distanciją arba trumpesnį, individualiai priimtiną atstumą pagal kiekvieno pasiruošimą.
4. 2020 m. kovo 16 d. Lietuvoje įvestas privalomas visuotinis karantinas dėl Covid-19 viruso pandemijos, o 2020 m. balandžio 26 d. bus jau 42-oji šio karantino diena – šią dieną pasitikti/pažymėti simboliškoje 42 km distancijoje.
5. Užprotokoluoti kiekvieno bėgiko įveiktą/pateiktą distanciją ir patalpinti juos viešai  internetiniuose portaluose.


III. BĖGIMO ORGANIZATORIŲ ATSAKOMYBĖ IR PAREIGOS
1. Paruošti galimybę registruotis šiam virtualiam bėgimui.
2. Pateikti visas šiam virtualiam bėgimui numatytas sąlygas, rekomendacijas ir reikalavimus.
3. Užregistruoti dalyvių bėgimo rezultatus ir juos užprotokoluoti.
4. Išsiųsti arba kitais būdais perduoti užsisakiusiems dalyviams renginio medalius.

IV. BĖGIMO NUOTOLIAI, VIETA IR LAIKAS
Registracijos pradžia: 2020-04-08 18:00 val.
Bėgimo nuotoliai: Maratonas (42,195 km), Pusmaratonis (21,1 km), 10 km, 5 km.
Vieta: nenurodoma, pasirenkama kiekvieno individualiai.
Starto data: 2020 m. balandžio mėn. 26 d.
Starto laikas: kiekvienas dalyvis bėgimą pradeda individualiai, sau tinkamu laiku, bet ne anksčiau nei sekmadienio (2020-04-26) 6:00 val. bėgiko šalies vietiniu laiku.
Registracijos pabaiga: 2020-04-26 05:59 val.
Finišas: asmeninių bėgimų pabaiga iki 19:00. Rezultatų įkėlimas stabdomas nuo vidurnakčio (2020.04.27 0:00)


V. TRASA IR LAIKO LIMITAS
Trasa – kiekvienas dalyvis bėga sau tinkamoje vietoje ir priimtina danga.
Maratono bei kitų distancijų įveikimui laiko limitas NETAIKOMAS.
Svarbu: savo pasirinktą distanciją suspėti prabėgti ir bėgimą patvirtinančius duomenis pateikti iki 2020 m. balandžio 27 d. 0:00 val. Lietuvos laiku.


VI. DALYVIAI
1. “Kemdu-195 prieš Covid-19” VIRTUALIAME bėgime gali dalyvauti visi pageidaujantys, savo laisva valia užsiregistravę ir susipažinę su bėgimo nuostatais bėgikai (Lietuvoje ar už jos ribų), norintys simboliškai pažymėti/įamžinti Lietuvoje paskelbto (2020 m. kovo 16 d.) karantino 42 dieną. Visi dalyviai bėgime dalyvauja laisva valia, niekieno neverčiami ir prisiima visą su dalyvavimu bėgime susijusią (tame tarpe su įvairiais sveikatos sutrikimais ir pan.) riziką.
2. Visiems dalyviams privaloma laikytis šalies, kurioje jie bėga, galiojančių karantino taisyklių (pvz.: Lietuvoje nebėgti didesnėse nei 2 žmonių grupėje, t.y. rekomenduojami/skatinami pavienių žmonių bėgimai  ir panašiai).
3. Maratono (42,195 km) ir Pusmaratonio (21,1 km) distancijose už jaunesnius nei 18 metų dalyvius visą atsakomybę prisiima jų tėvai, treneriai arba globėjai.
4. Kiekvienas dalyvis užsiregistruodamas savaime sutinka, kad šio virtualaus bėgimo  organizatoriai visą jūsų pateiktą bėgimo informaciją ar nuotraukas gali laisvai, be atskiro jų sutikimo, naudoti rinkodaros tikslais.
5. Norint dalyvauti “Kemdu-195 prieš Covid-19” virtualiame bėgime, reikia:
– užsiregistruoti pasirinktai distancijai;
– savarankiškai pasirinkti bėgimo trasą – tinka bet kokia jūsų mėgiama danga (plentas, miško takeliai, laukai) ar bėgimo vieta;
– startuoti sau tinkamu laiku – svarbu suspėti finišuoti iki nurodyto laiko;
– bėgimo finišas (su dar viena skaičių simbolika) –  19 val. (iki šios valandos privaloma prabėgti pasirinktą distanciją, o bėgimą patvirtinančius įrodymus pateikti/įkelti iki vidurnakčio). Bėgimai, įkelti po 24:00 val., nebebus užskaitomi.

 

VII. SPECIALIOS SĄLYGOS IR APRIBOJIMAI
1. Registruotis į šį bėgimą galima tik savo vardu.
2. Šio virtualaus bėgimo organizatoriai neatsako už dalyvių sveikatą ar sveikatos sutrikimus, patirtus bėgimo metu. Dalyviai privalo pasitikrinti sveikatą ir atsakingai rinktis distanciją.
3. Bėgant PRIVALOMA laikytis visų Lietuvos vyriausybės numatytų karantino taisyklių
4. Asmeninio bėgimo pateikimas “Kemdu-195 prieš Covid-19” virtualaus bėgimo įskaitai:
– bėgimo STRAVOS nuoroda su nubėgta trasa pateikiama ant šio virtualaus bėgimo Facebook įvykio (evento) sienos arba registracijos puslapio komentaruose (nesinaudojantiems Facebook); 
​- užskaitomas tik bėgimas lauke, neskaitomi bėgimai suvesti ranka ar įveikti ant bėgimo takelio;
– bėgimo trasa negali būti trumpesnė nei jūsų pasirinktos registracijos distancija (jei distancija ilgesnė, tai užskaitomas pasirinktas atstumas su visu laiku);
– pasirinkta distancija turi būti įveikta vienu bėgimu, nestabdant laikrodžio pertraukų metu (pertraukos leidžiamos, bet laikrodis negali būti stabdomas);
– visų distancijų, išskyrus Maratono (42,195 km), bėgimai gali būti užfiksuoti/išsaugoti ir pateikti kiekvienam bėgikui priimtina/naudojama forma – tam tinka pvz., bėgimo laikrodžio nuotrauka, telefono bėgimo programėlės rodmenys ar kt. Komentaruose pateikiama asmeninė foto iš šio bėgimo ir tą bėgimą įrodantys duomenys.
– Maratono (42.195 km) distancijos asmeninis bėgimas BŪTINAI pateikiamas ant šio virtualaus bėgimo Facebook įvykio (evento) sienos, komentaruose patalpinant to bėgimo STRAVA nuorodą (RACE režimu), t.y. užskaitomi/vertinami bus tik STRAVA nuorodomis patvirtinti bėgimai, kurie pateikti Strava RACE režime (Race režimas neeliminuoja pauzių laiko, net jei laikrodis buvo „užpauzintas”).
– Maratono (42,195 km) rezultatai bus traukiami į lietuvių maratonininkų renkamą mėgėjišką statistiką (oficialioje LBMA svetainėje): dėl šios priežasties ir reikalaujama, kad ši distancija būtų pažymėta STRAVA (Race) režime;
– bėgimo aplikacija pateikiam tokia forma:

– Maratono (42,195 km) bėgimas, pateiktas ne Race režimu, nebus traukiamas į bendrą rezultatų protokolą;
– vertinamas kiekvieno sąžiningumas: nebus toleruojama nesąžininga konkurencija tyčiniu ar netyčiniu būdu – neapgaudinėkime kitų ir patys savęs :);
5. Specialių punktų/maitinėlių trasoje NEBUS – savo bėgimo “trasoje” kiekvienas bėgikas individualiai pasirūpina vandeniu ir maitinimu.


VIII. APDOVANOJIMAI
Šis bėgimas yra VIRTUALUS – tai ne varžybos, tad prizininkų nebus.
Mes visi būsime NUGALĖTOJAI – kiekvienas sau ir prieš Covid-19 virusą.
Visiems bėgikams, kurie bus pasirinkę NEMOKAMĄ registraciją, bus galimybė matyti savo rezultatą bendrame bėgimo protokole.
Visiems bėgikams, kurie bus pasirinkę MOKAMĄ registraciją, bus skirti unikalūs vienetiniai, tik šiam bėgimui skirti, metaliniai atminimo medaliai.
Visi įveikti maratonai (42,195 km) bus įkelti į oficialią Maratonų statistiką (AČIŪ už tai mūsų IT guru –  Arūnui Kontrimui)

Numatytos dovanėlės/prizai už:
– vaizdingiausią trasą (norint dalyvauti šios nominacijos konkurse, turite atsiųsti mažiausiai tris nuotraukas iš savo bėgimo trasos);
– “aukščiausią” trasą (daugiausiai surinktų vertikalių metrų – įrodymui būtina STRAVA nuoroda “sreen shotas” (RACE režimu);
– “skaičių magiją” – gražiausias skaičių derinukas (atstumo ir laiko atžvilgiu, pvz. 42,22 km per 4:22:22). Šioje kategorijoje gali būti skiriamas ne vienas prizas;
– “tiesiausią” trasą – tik Maratono distancijoje;
– “painiausią/raizgiausią” trasą;
– smagiausiai/kūrybiškiausiai aprašytą bėgimą.

Prizų numatome dar ne vieną, apie juos pasistengsime paskelbti artėjant renginiui.

IX. DALYVIŲ STARTINIS MOKESTIS 
NEMOKAMOS registracijos startinio mokesčio NĖRA.
MOKAMOS registracijos startinis mokestis – 10 Eur.
Medaliai bus siunčiami už atskirą mokestį Omniva ar analogišku paštomatu už papildomą mokestį (apie 2.7 eur) arba perduodami atskiru susitarimu.
Dalyvio startinis mokestis pervedamas į VšĮ „Maratomanija“ atsiskaitomąją sąskaitą SWED banke – LT39 7300 0101 5760 4275, iškart atlikus registraciją į bėgimą. Taip pat galima mokėti REVOLUT – tel.nr. +37061532233.
Pavedime nurodykite už kurį bėgiką atliekamas pavedimas (jei mokama už kitą bėgiką).
Dalyvio startinis mokestis negrąžinamas.

X. DALYVIŲ REGISTRAVIMAS
1. Registracija vykdoma interneto puslapyje: https://www.maratonai.lt/
2. Tik tinkamai užpildęs registracijos formą, dalyvis yra įtraukiamas į bėgimo protokolą.
Tie bėgikai, kurie pasirinks MOKAMĄ registraciją, bet neperves startinio mokesčio iki 2020.04.25 d. 23:59 val, automatiškai bus perregistruojami į NEMOKAMĄ registraciją, ir jiems medaliai nebus skirti.
3. Registracijos pabaiga: 2020-04-26 05:59 val.


XI. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
Šio virtualaus bėgimo organizatoriai pasilieka teisę, reikalui esant, keisti bėgimo taisykles.